Райграс

Багаторічна рихлокущова трав’яниста рослина, вид роду Плевел (Lolium) сімейства Злаки (Poaceae).

rajgras-bg
ПРО КУЛЬТУРУ

Райграс

Багаторічна рихлокущова трав’яниста рослина, вид роду Плевел (Lolium) сімейства Злаки (Poaceae).

Використовується як кормова та пасовищна рослина, з нього виготовляють сіно, силос і сінаж. Також його використовують в декоративному садівництві, в якості газонної трави.

Райграс

Пасовищний

Низовий нещільнокущовий злак заввишки 40-80 см. Це одна з найкращих пасовищних трав. Інтенсивне спасування посилює його кущення. До цвітіння охоче поїдається худобою. Відзначається високою поживністю: 100кг трави має 21-22 к.о., сіна – 55 к.о. Утримується в травостою на сіножатях 3-5 років, на пасовищах 7 і більше років. Чудово поєднується з конюшиною білою.
Коренева система проникає в грунт неглибоко, тому райграс пасовищний краще розвивається у районах з достатньою кількістю опадів, проте не переносить затоплення весняними водами. Не витримує посухи і морозів, особливо у безсніжні зими, чутливий до весняних приморозків. Добре росте на різних типах родючих і некислих грунтів. Малопридатні легкі сухі грунти. Торфовища для райграсу пасовищного непридатні.

Райграс

Однорічний

Це найбільш скоростигла рослина, що характеризується інтенсивним ростом.

В 100кг зеленої маси міститься 20 к.о., сіна – 52 к.о При підсіві під льон-довгунець формує добрий травостій. Це також цінне зелене добриво. Він придушує своїм травостоєм ріст бур’янів, а коренева система сприяє поліпшенню структури грунту.
Насіння проростає при температурі 2-4°С. До тепла не вимогливий, але взимку вимерзає. Вологолюбна рослина. Коренева система поверхнева – в шарі грунту 0-15 см, тому майже не витримує посухи. При нестачі вологи зменшується кущистість, висота рослин і врожайність. Добре росте на різних типах грунтів, за винятком сухих піщаних. Урожайність насіння – 8-16 ц/га.

Сорт

Андріана – 80

Належить до середньо-європейського екотипу. Це низовий нещільнокущовий озимий злак. Рослини висотою 45-55 см. Кущ прямостоячий, низькорослий, рихлий. Листки лінійно-ланцетної форми, плоскі, вузькі, яскраво зеленого кольору. Суцвіття – складний колос, колоски сплюснуті з боків і обернені до осі колоса. Довжина колоса 12-18 см. Колоски яскраво зеленого кольору, лінійно-ланцетної форми, в колоску 6-8 квіток. Насіння 6 мм в довжину та 1,5-2 мм в ширину, плоске, округло-продовгувате, в зрілому стані сірувате. Сорт середньостиглий, з пониженим метаболізмом та підви-щеним коефіцієнтом кущення. Від початку весняного відростання до повної стиглості насіння 110-115 днів.

Сорт

Генрієтта

За всіх його переваг, рослина не переносить надмірного перезволоження ґрунту, тому часто гине у разі паводків або затоплення ділянки. За відсутності снігового покриву взимку або надто низьких температур коріння трави вимерзає.

   Потужна коренева система характеризується швидким зростанням. Рослина не втрачає свого насиченого зеленого забарвлення аж до початку перших заморозків. При обрізанні та скошуванні воно здатне відновлюватися за короткий час. Гарний і ошатний травостій, що вирощується на тому самому місці, може зберігатися більше 5 років.

ГЕОГРАФІЯ НАШИХ КЛІЄНТІВ

Наші клієнти розташовані по всій країні

ЧОМУ МИ?

Основні переваги нашого насіння

 • Stay Green – здатність зберігати зелене забарвлення та соковитість листя навіть за стресових умов. Тривалий період придатності до збирання, адже висихання та дозрівання даних гібридів іде повільно, завдяки чому рослини довше зберігають майже ідеальний для силосу рівень вологості 50% молочно й молочно-воскового стану зерна;
 • Інтенсивність росту – можливість швидко нарощувати площу листкового апарату, і як наслідок, швидше закривати поверхню ґрунту, а відповідно, знизити активацію сходів бур’янів і забезпечити більше збереження вологи в ґрунті;
 • Засвоюваність – високий рівень нейтрально – детергентної клітковини (NDF) і достатня кількість ефективної клітковини для стимулювання пережовування, а також розчеплення в рубці;
 • Стійкість до хвороб – підвищена стійкість до фузаріозів качанів і стебла зменшує накопичення в зеленій масі мікотоксинів та втрати якості кормів надалі;
 • Поживність – один кілограм силосу, заготовленого в молочно-восковій і восковій стиглості при вологості 65-70%, складає 0,2-0,25 кормової одиниці та містить 12-14 г перетравного протеїну. А в 1 кг сухої речовини вміст обмінної енергії може сягати 11,5 МДж, що дозволяє порівнювати цей корм із зерном ячменю.
ГАЛЕРЕЯ КУКУРУДЗИ ТУРЕЦЬКОЇ СЕЛЕКЦІЇ

Якісне насіння для ваших потреб

СУПРОВІД

Ведемо повний агрономічний супровід:

 1. Попередники
 2. Система удобрень
 3. Обробіток ґрунту
 4. Сівба
 5. Догляд
 6. Збирання

Телефон для звернення: +380(98)110 39 67

  Залиште заявку