КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Гірчиця біла

01_gorchica_belayaПРО КУЛЬТУРУ: Гірчиця біла (Sinapis alba L.) — цінна олійна культура. В її насінні міститься 30-40% олії, яка за своєю якістю не поступається соняшниковій. Вона використовується на харчові цілі, в консервній, хлібопекарській, кондитерській промисловості, а також на технічні цілі.

Урожайність насіння 12-15 ц/га. Використовується як кормова культура. У макусі (60-70% маси насіння) міститься 25-32% білка, 12% жиру, 8% клітковини. Гірчиця біла характеризується швидким ростом вегетативної маси. Укісна стиглість настає через 30-38 днів. Урожайність зеленої маси може досягати 200-300ц/га. Використовувати її можна до фази зав’язування плодів. Можна висівати гірчицю в сумішках і як проміжну культуру.
Гірчиця біла не вибаглива до умов навколишнього середовища, росте майже на всіх видах грунтів, за винятком легких піщаних. Коренева система має здатність засвоювати поживні речовини з важкорозчинних форм калію та фосфору, тому може рости на низькородючих грунтах із слабокислою реакцією. Культура холодостійка, насіння проростає за температури 1…3°С, сходи у фазі розетки витримують короткочасні весняні заморозки до -7…9°С. Оптимальне вологозабезпечення — 350–450 мм за вегетаційний період. Завдяки раннім строкам висівання гірчиці, вона найбільш ефективно використовує осінньо-зимові запаси вологи. Найкращими попередниками для гірчиці білої є зернові, зернобобові та пропашні культури, чистий і зайнятий пар. Не рекомендується сіяти після соняшнику, проса та культур родини капустяних (ріпак, суріпиця, гірчиця та ін).
Гірчиця біла потребує раннього строку сівби. Найкращі умови для отримання дружних сходів — прогрівання грунту до 8…10°С. Цей період зазвичай збігається з посівом ранніх колосових та зернобобових культур. Найкращим способом висівання гірчиці є звичайний рядковий із шириною міжрядь 15 см. Глибина загортання насіння залежить від механічного стану грунту, вологості та, в середньому, становить 2–4 см. Норма висіву — 1,5–2млн. схожих насінин на гектар. Для сівби застосовують сівалки СЗТ–3,6.

РЕАЛІЗАЦІЯ: наша компанія пропонує за вигідними цінами придбати насіння гірчиці білої наступних сортів: Кароліна, Еталон, Талісман.

Сорт Кароліна
Оригінатор Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН, в Реєстрі сортів з 1994 р. для Полісся, Лісостепу і Степу. Рекомендується для використання як кормова, технічна та сидеральна культура. Сорт середньо-пізньо-стиглий. Підвищена кормова та насіннєва продуктивність, якість зеленої маси. Характеризується подовженим періодом використання на кормові цілі та високою посухостійкістю. Вегетаційний період до укісної стиглості – 40-45 днів, до збирання насіння – 85-95 днів. Урожай сухої речовини – 5,5 – 6,5 т/га, насіння – 1,5-2,0 т/га. Вміст в сухій речовині сирого протеїну – 17-19 %, клітковини – 21,5 %.

Сорт Еталон
Новий сорт гірчиці білої створений в лабораторії селекції і насінництва ріпаку ННЦ “Інституту землеробства УААН” методом гібридизації з наступним індивідуально-сімейним добором. Призначення сорту: отримання продовольчої олії і шроту для виробництва гірчичного порошку. Сорт внесений до Реєстру сортів рослин України з 2003 р. для вирощування в Лісостепу й Поліссі України.
Сорт Еталон – це рослини ярої гірчиці білої висотою 132 см. Стебло округле, товщиною 7-9 мм, на якому розміщено 6-7 гілок першого порядку. Тривалість вегетаційного періоду 102 дні. Суцвіття – мітелка довжиною 24-25 см. Плід – стручок довжиною 9-11 см, у якому розміщується 24-34 насінини округлої форми світло-жовтого кольору. Маса 1000 насінин 3,5 г. Стійкий до вилягання і осипання насіння. Середньостійкий до шкідників і хвороб.
За даними Інституту землеробства, у середньому за роки випробування в умовах дослідного господарства “Чабани” Києво-Святошинського району Київської області врожайність насіння складає 21,1 ц/га. Вміст олії в насінні – 15,6 мкмоль/г. Просторова ізоляція від посівів інших сортів гірчиці становить не менше 500 м.

Сорт Талісман
Рекомендований для вирощування в Степовій, Лісостеповій та Поліській зонах. Сорт Талісман занесений до Реєстру сортів рослин України з 2000 р.
Тривалість вегетаційного періоду – 80-85 днів. Висота рослин – від 80 до 120 см (залежно від умов вирощування). Стебло гіллясте, вкрите жорсткими волосинами (як плоди і листя). Забарвлення стебла варіюється від світло-зеленого до антоціанового. Суцвіття верхівкове, багатоквіткове. Квітки лимонно-жовтого кольору, тичинки майже не виступають з віночка. Плід – стрючок, 2-4 см завдовжки, закінчується мечовидним широким носиком, вкритий волосками. Насіння кулясте (4-10 шт.), діаметр – 1,5-2,0 мм, кремово-білого кольору. Маса 1000 шт. насіння – 4-6 м, олійність – 28,4%. Урожайність насіння – 1,8-2,0 т/га. 

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ГІРЧИЦЮ:
1. Гірчиця – це одна з найбільш древніх спецій, яка знайома людству. Так, насіння гірчиці використовували в індійській кухні ще в 3000 році до н.е., а найперший відомий рецепт гірчиці датується 42 роком н.е.
2. Гірчиця – добрий медонос і її часто садять на бджолиних пасіках. Її пилок дуже корисний як для бджіл, так і для людей, які живуть поруч з гірчичним полями.
3. Фанати гірчиці живуть у місті Маунт Хореб (штат Вісконсін). Тут проводяться гірчичні фестивалі, тут же знаходиться єдиний в світі Музей гірчиці, де виставлено 5000 експонатів з 60 країн світу. Є в цьому місті і Американський коледж гірчиці.
4. Гірчиця навіть одного разу була учасницею переговорів. Перський цар Дарій послав Олександру Македонському в якості виклику мішок насіння кунжуту, яки як би натякав, що в його армії дуже багато воїнів. У відповідь Олександр послав маленький мішечок насіння гірчиці, який говорив, що хоч його військо і менше, але в бою вони набагато гарячіші.
5. Гірчиця в порошку може використовуватися як миючий засіб для миття посуду, саме з сухою гірчицею мили посуд в місцях громадського харчування в радянські часи.
6. У Данії гірчичні зерна розсипають в будинку на щастя і щоб протистояти силам зла.
7. У німців було прийнято зашивати нареченій в фату зернятко гірчиці, що було символом міцного шлюбу і чільної ролі жінки в сім’ї.