КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Тифон

02_tifonПРО КУЛЬТУРУ: Тифон — одна з найбільш низькозатратних культур з погляду одержання одиниці маси врожаю, що має водночас високу кормову цінність.

Зелене кормовиробництво може забезпечувати тварин повноцінним і дешевим кормом. Однак підбирати культури слід так, щоб зелена маса була збалансована за більшістю показників, а період її надходження був максимально розширений, тобто з ранньої весни до пізньої осені. Тифон є найбільш продуктивним гібридом інтенсивного типу серед капустяних культур. Він вирощується на зелений корм, а в суміші зі злаками з нього можна готувати силос, сінаж. Має високу отавність, чудову скоростиглість і витримує короткочасне зниження температури навіть до -20 ºС. Підвищена гібридна сила й невибагливість дозволяють вирощувати цю культуру повсюдно: починаючи від північних регіонів і закінчуючи зоною степів. Умови для вирощування тифону в степовій і лісостеповій зонах в останні два десятиліття суттєво поліпшилися у зв’язку з потеплінням. Слід зазначити, що введення до сівозмін цієї культури відкриває унікальну можливість протягом вегетаційного періоду зменшити засміченість поля багаторічними дводольними та злаковими бур’янами, забур’яненість наступних культур знижується на 40—50%. Крім того, в сівозмінах, насичених зерновими культурами, ураженість рослин кореневими гнилями зменшується на 15—25%. Так само, як і всі капустяні, тифон залишає у ґрунті з кореневими рештками до 60—65 ц/га рослинної біомаси, що є екологічно чистим природним добривом. Усе це робить його прекрасним попередником для інших польових культур, насамперед зернових. Тифон висівають у польових, кормових і спеціалізованих сівозмінах. В умовах півдня України озимий тифон розміщують після озимих і ярих зернових (ячмінь, пшениця, зернові на зелений корм), а також інших культур, що рано звільняють поле. В інших регіонах — по чорному й зайнятому пару, гороху, зернових колосових, ранній картоплі, однорічних і багаторічних травах. Тифон не можна розміщувати після хрестоцвітих культур, по буряку й соняшнику раніше ніж через 4 роки у зв’язку з нагромадження спільних шкідників і хвороб. Найважливішим критерієм при виборі попередника, крім дотримання фітосанітарних принципів, є можливість якісно підготувати насіннєве ложе в період між збиранням попередньої культури й сівбою. Ріст вегетативної маси тифону триває до фази повного цвітіння. У результаті до цього часу нагромаджується до 1000—1200 ц/га зеленого корму, в якому міститься від 10 до 16% сухих речовин. Ще одним фактором на користь цієї культури є те, що вона не потребує великих затрат на насінництво й підготовку насіння до висіву. Господарство може використовувати насіння власного виробництва, яке зберігає добру схожість навіть після 2—4-річного очікування. Наразі районований лише один сорт тифону — Оракам.

РЕАЛІЗАЦІЯ: наша компанія пропонує за вигідними цінами придбати насіння тифону наступних сортів: Оракам.

Сорт Оракам
Створений методом гібридизації і добору, автор Ю.А. Утеуш. Озима рослина, сорт зимостійкий, високопродуктивний, висота – 110-120 м, стебло пряморосле, листки ліровидно-перисті, суцвіття – китиця, що складається з 50-60 квіточок світло-жовтого кольору, зібрані у китицеподібне суцвіття. Плід – стручок, в якому 25-30 насінин, насіння коричневе, маса 1000 шт. – 3,5-4,0г. Вегетаційний період при вирощуванні на зелений корм – 235-240, на насіння – 280-290 днів. Норма висіву – 8-10 кг/га, врожай зеленої маси – 37-44 т/га, насіння 2,1-2,4 т/га, вміст протеїну – 2,6-3,2%. Занесений до Реєстру сортів рослин України з 1998 року і рекомендований для Лісостепу України.