КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Озиме жито

gitoЖито належить до роду Seeale, що об’єднує 13 ботанічних видів. У сільськогосподарському виробництві поширений лише один вид — жито звичайне (S. cereale vulgare). Зерно озимого жита проростає при температурі 1-2 °С. Оптимальна температура для появи сходів 6-12 °С. Ця культура благополучно переносить зимові холоди. У безсніжні зими мороз до 20 °С не завдає їй жодної шкоди.
Озиме жито відноситься до порівняно посухостійких рослин, що пояснюється гарним розвитком її кореневої системи. Найбільша витрата вологи відзначається в період швидкого зростання – від виходу в трубку до колосіння. Недолік вологи в цей період викликає утворення дрібних і малопродуктивних класів.
Озиме жито менш вимогливе до грунту, ніж інші зернові культури. Воно добре росте в нечорноземній зоні на дерново-підзолистих грунтах. Цю культуру можна обробляти на супісках, а також на грунтах з підвищеною кислотністю (рН 5,3). Кращими грунтами для неї вважаються чорноземи; мало придатні заболочені і важкі глинисті грунти. Кущіння озимого жита частіше закінчується восени, але іноді воно триває і навесні. Коренева система розвивається дуже швидко. Озиме жито – перекрехреснозапилююча рослина. Запилення у неї відбувається за допомогою вітру, коли квітки відкриті. Дозрівання озимого жита настає на 8-10 днів раніше, ніж озимої пшениці. Як правило, фаза твердої стиглості відзначається через два місяці після початку колосіння. Тривалість вегетаційного періоду в північних районах в середньому становить 350 днів, у центральних – 300 і південних – 270 днів.

Сорт Сингетик
Сорт зернового та кормового напряму, стійкий до вилягання, високий потенціал урожайності, добре реагує на мінеральне живлення, висока стійкість до грибних хвороб, крупне зерно, довгий колос, високе число падіння. Стійкість до вилягання, засухи, осипання висока. Зимостійкість вище середньої. Ураження хворобами середнє. Сорт виведений Носівською селекційною дослідною станцією Чернігівського інституту агропромислового виробництва УААН методом гібридизації. Різновидність вульгаре.
Колір алейронового шару зерна світлий. Початок колосіння середнє, постава колосу напівпохила, кущ у період кущіння напівпрямостоячий, стебло товсте, до 5 мм, міцне, лист у період кущіння має опушення з нижнього боку, восковий наліт слабкий, лист зеленого кольору, крупний широкий, колос у період повної стиглості циліндричний напівпрямостоячий, жовтий. Зернівка дуже крупна з рідкими волосками, овальна, світлого кольору. Морфологічні особливості сорту, що дають змогу відрізнити його від інших сортів наступні: висока кущистість, крупне зерно, крупний колос та високе стебло (115-120 см).
Натура зерна 600-610 г/л. Вміст сирого протеїну 10,0 – 11,8%. Об’єм хліба зі 100 г борошна 397 мл. Загальна хлібопекарська оцінка 6,5 бала.
Рекомендований для зон: Степ, Лісостеп, Полісся.

Сорт Харківський 98
Зимостійкість висока, стійкість до вилягання 4,2-4,5, до обсипання та посухи 4,3-4,7 бала, середнє ураження грибковими хворобами. Сорт селекції інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва Української академії аграрних наук. Виведений методом схрещування, різновидність вульгаре, належить до диплоїдних форм.
Рослини заввишки 106-118 см, колос середньої щільності, призматичний, остюки довгі, розходяться врізнобіч, стебло потовщене, листки темно-зелені, широкі, колоскова луска ланцетна, велика, нервація досить виражена, листки темно-зелені, широкі, зернівка видовжено-овальна. Урожайність 45,7-50,3 ц/га, маса 1000 зерен – 29,4-32,8г.
Середньостиглий, вегетаційний період – 282-288 днів, вміст білка 8,8-10,2%. Рекомендовані всі зони для вирощування сорту.

Сорт Хамарка
Насіння озимого жита, еліта, сорту Хамарка вирізняється високою якістю та хорошими показниками схожості. Належить до різновиду вульгаре, диплоїд, який характеризується дуже високими стабільними врожаями.
Рослини досягають 1-1,2 м. Листя темно-зеленого кольору, має сильний восковий наліт, форма колоска веретеноподібна, дещо призматична, довжина колоска сягає 13-16 см, 1000 зерен важать 38-45 г.
Для сорту Хамарка характерні підвищена зимостійкість, досить висока посухостійкість та висока урожайність. Сорт належить до середньостиглих, має вирівняні стебла, що вирізняються стійкістю до вилягання, зерна не осипаються, урожайність складає 91 ц/га.