КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Рижій

rujiiРижій (Camelina sativa), вид однорічних рослин з жовтими пелюстками з родини хрестоцвітих, стебло 30—100 см заввишки. Насіння рижію містить 40 — 46% олії, яку використовують у техніці (для змащування різних частин), виготовлення оліфи, лаку, для миловаріння, а також — харчування. Макуха після спеціальної обробки в невеликих кількостях згодовується худобі. В 100 кг макухи міститься 115 к.о. В Україні посівна площа рижію займає 5—6 тис. га (3% всіх олійних рослин), головним чином у північній частині лівобережного Лісостепу та Поліссі. Середній урожай насіння 10-15ц/га.
Ярий рижій — однорічна самозапильна ранньостигла рослина з тонкими розгалуженнями та слабо опушеними стеблами. Рижієм часто пересівають і підсівають загиблі або зріджені озимі посіви, а також використовують його як проміжну та післяжнивну культуру. Рослини витримують весняні приморозки, у період вегетації малочутливі до посухи. Мають короткий вегетаційний період, що дає змогу ефективно використовувати запаси вологи й формувати врожай за рахунок опадів, що випадають у період вегетації. Після збирання рижію можна вирощувати інші культури. Він добре росте на всіх видах ґрунтів, крім важких глинистих. На відміну від інших капустяних культур, у посівах рижію практично немає шкідників і хвороб. Найкращими попередниками для рижію є озимі та ранні ярі зернові та просапні культури, особливо картопля, льон, кукурудза, цукрові буряки, овочі, баштанні.
Оптимальна норма висіву — 2–4 кг/га, за суцільного посіву — 10–12 кг/га. Рижій сіють у ті самі строки, що і ранні ярі культури, як суцільним способом, так і широкорядно. Не слід використовувати насіннєвий матеріал з ділянок, уражених аскохітозом і кореневою гниллю та борошнистою росою. Рижій збирають роздільно або прямим комбайнуванням, скошені валки після підсихання обмолочують. Сучасні сорти рівні за строками дозрівання. На сильно забур’янених площах проводять десикацію. Відразу після збирання очищують від домішок зелених частин і соломи та підсушують.