КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Ріпак

rapsРіпак (Brassica napus oleifera D.C.) — однорічна рослина з родини капустяних (Brassicaceae). Озимий ріпак серед олійних культур родини капустяних займає перше місце за вмістом олії в насінні (51 % слабовисихаючої олії з йодним числом 94—112). Крім того, в насінні міститься до 20 % білка і понад 17% вуглеводів. У складі ріпакової олії є значна кількість шкідливої для організму ерукової кислоти, яка знижує її харчові якості. Ріпакову олію безерукових сортів широко використовують у їжу, а також у кондитерській, консервній, харчовій промисловості; олію звичайних сортів ріпаку — лише після рафінування. Її застосовують у технічних галузях промисловості. Макуха і шрот озимого ріпаку — високобілковий концентрований корм для тварин. Шрот безерукових сортів ріпаку за кормовими якостями прирівнюється до соєвого. Макуху і шрот звичайних сортів також згодовують тваринам невеликими дозами; 1 кг макухи прирівнюється до 1 корм. од. Озимий ріпак — добрий медонос, з 1 га його посіву можна отримати до 100 кг меду.
Озимий ріпак – досить вибаглива до вологи культура. Рослини ріпаку найбільш чутливі до вологи восени та весною. Насіння озимого ріпаку починає проростати при температурі грунту 1°C, однак для одержання здорових сходів необхідна температура від 14° до 17°C. Кращими грунтами для ріпаку є чорноземи, сірі й темно-сірі лісові грунти. Оптимальна реакція грунтового розчину – рН 6,0-6,5. Вегетаційний період від сходів до збирання становить 289-320 днів. Ріпак це рослина довгого світлового дня. Кращими попередниками для озимого ріпака є чорні й добре угноєні зайняті пари, вико-вівсяні сумішки, а також сумішки озимого жита з озимою викою. Високий врожай дає ріпак після конюшини на один укіс і після ранньої картоплі, яка звільняє поле наприкінці липня. На одне й те ж саме поле ріпак потрібно вертати не раніше як через 4 роки. Не рекомендується його висівати після гірчиць, редьки, капусти та інших культур з родини капустяних.
Сіють ріпак звичайним рядковим способом (ширина міжрядь 15 см) з нормою висіву 0,9-1,2 млн/га схожих насінин, що становить 4-6 кг/га. На засмічених полях сіють ріпак широкорядним способом (45 см) при нормі висіву 3-3,5 кг/га. Сіють ріпак 15-30 серпня на глибину 2-4 см залежно від вологості грунту.