Вика яра
ПРО КУЛЬТУРУ: Вика яра (Vicia sativa L.) – одна з найпоширеніших однорічних бобових трав. Дає високоякісні корми. Вирощують у сумішках з вівсом, горохом, капустяними та іншими культурами. У 100 кг сіна міститься 46 к.о. Зелена маса вики добре облистнена – до 60-70%. Урожайність зеленої маси досягає 300-400 ц/га, сіна – до 60-80 ц/га.
Вика яра невимоглива до тепла. Насіння її починає проростати при температурі 2-3°С, а сходи витримують приморозки до 4-6°С. Вологолюбна культура. Найбільше води поглинає під час інтенсивного наростання вегетативної маси і в фазі цвітіння-утворення плодів. Добре росте на нейтральних і слабокислих ґрунтах. Висівають її після просапних або зернових культур. Вика яра не вимоглива до попередників. Не рекомендується сіяти вику частіше, ніж раз у три роки.
Вика як і всі інші зернобобові культури, добре використовує післядію добрив. На родючих ґрунтах, після удобрених попередників можна обмежитись передпосівною обробкою насіння молібденом і внесенням в рядки при сівбі гранульованого суперфосфату. Сіють вику на насіння одночасно з ранніми зерновими культурами. Норма висіву насіння в чистих посівах 100-150кг/га. Вику на насіння часто сіють у суміші з вівсом у співвідношенні вики і вівса 3-4:1. Норма висіву вики становить 100-110кг/га, вівса – 40-60кг/га, всього – 140-170кг/га. Спосіб сівби – звичайний рядковий і вузькорядний, що забезпечує рівномірне розміщення насіння на площі. При цьому бур’яни добре пригнічуються рослинами вики. Насіння вики при проростанні потребує доброго надходження вологи, загортають його на глибину не менше 4-5см. На легких ґрунтах глибину збільшують до 5-6см.
Збирають вику двофазним способом. Оптимальні строки збирання на зелену масу – у фазі бутонізації – цвітіння. На сіно і сінаж – при повному цвітінні вики, на силос – у фазі сизих бобів.
РЕАЛІЗАЦІЯ: наша компанія пропонує за вигідними цінами придбати насіння вики наступних сортів: Знахідка, Гібридна 98, Ярослава.
Сорт Знахідка
Оригінатор Красноградська дослідна станція ІСГСЗ НААН України, занесений до Державного реєстру сортів рослин України з 2004 року. Середньостиглий, рекомендований для вирощування в зоні Лісостепу та Полісся, використовується на кормові цілі. Рослина висотою 90-130 см, кущистої форми, має 2-4 пагони, стебла зелені з фіолетовим відтінком, облистяність середня, загальна кількість міжвузлів 18-25, до першого плідного вузла 12 см. Квітки дрібні, червоно-фіолетові, пазушні, по 2-3 квітки на фертильному вузлі. Боби лущильного типу, лінійні, слабо вигнуті, при дозрівання світло-коричневі з фіолетовим відтінком, кількість бобів на рослині 9-24, насінин в бобі 6-8. Насіння сіро-коричневе овальне, дрібне, зі світлим рубчиком, маса 1000 насінин 51-60г. Урожайність зеленої маси 4,3 т/га, сіна – 5,7 т/га, насіння – 3,3 т/га. Має високу стійність бобів до розтріскування.
Сорт Гібридна 97
Оригінатор: Полтавська державна сільськогосподарська дослідна станція імені М.І. Вавилова Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України. Автори сорту: В.Т.Воронцов, О.С.Жаркова, І.В.Колісник. В Державному реєстрі сортів рослин України з 1999 року. Сортові ознаки. Біб з загостреною зігнутою верхівкою; листя парно-пірчасте, складається з 7-8 пар листочків; прилистки біля першого знизу суцвіття круглясті, загострені, з слабопомітною світлою плямою. Має достатню стійкість до умов обмеженого зволоження, добре використовує елементи мінерального живлення на бідних неструктурних грунтах середнього та важкого механічного складу. Максимальний урожай зеленої маси вико-вівсяної суміші досягав 303 ц/га, в тому числі вики 158 ц/га, абсолютно сухої маси суміші 90,7 ц/га, в т.ч. вики – 59,4 ц/га, урожай насіння – 20,8 ц/га. На кормові цілі висівається з вівсом у співвідношенні 1,5-2,0+1,5-2,0 млн./га схожого насіння, на насіння – 1,5 млн./га без підтримуючої культури. Для прискореного розмноження цей сорт можна сіяти пунктирно кукурудзяними сівалками з нормою 70-80 кг/га, приділивши увагу боротьбі з бур’янами.
Сорт Ярослава
Внесений до реєстру на 2006 рік в зоні Полісся та Лісостепу. Різновидність іммакулята, середньостиглий, стійкий до несприятливих абіотичних факторів протягом вегетації. Насіння округле, світло-коричневе, без малюнку, забарвлення сім’ядолей оранжеве, маса 1000 насінин 50-60г. За даними випробування на Чернігівському ЦЕСР в 2005 році врожай зеленої маси вико вівса становив 423 ц/га, сухої речовини 86 ц/га, вики в суміші 62 ц/га, насіння вико вівса 38 ц/га, в тому числі вики 26 ц/га. Сорт характеризується підвищеним вмістом білку в сухій речовині вики – до 22 відсотків.