КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Овочевий горох

01_goroh_ovПРО КУЛЬТУРУ: Горох овочевий — однорічна рослина з прямостоячим або витким стеблом висотою від 45 до 250 см. Квіти двостатеві, білі з зеленими жилками, пурпурові, рожеві, фіолетові. Плоди за своєю будовою поділяються на лущильні, цукрові та напівцукрові. Насіння буває трьох видів: округле, мозкове, перехідне.

З овочевих культур горох — найбагатше джерело білкових речовин, що містять цінні амінокислоти: цистин, лізин, аргінін, триптофан, метіонін. Зелений горошок відзначається поживністю, засвоюваністю і добрими смаковими якостями. Чимале агротехнічне значення гороху як азотонагромаджувача у грунті завдяки бульбочковим бактеріям.
Добре розвивається горох на супіщаних та суглинкових грунтах, пухких, багатих поживними речовинами. Сівбу гороху проводять рано, оскільки ця культура не боїться приморозків, витримує зниження температури до мінус 7 °С. Догляд полягає у видаленні бур’янів, розпушуваннях та поливах. Горох особливо потребує вологи у період проростання, але витримує як посуху, так і надмірну зволоженність грунту.

РЕАЛІЗАЦІЯ: наша компанія пропонує за вигідними цінами придбати насіння гороху овочевого наступних сортів: Коста, Омега, Альфа, Скінадо.

Сорт Коста
Середньопізній, зморшкуватий, крупнозерний. Стиглість 68-72 дні, сума активних температур 875, висота стебла 70-75 см, кількість насінин у стручку 8-9 шт. Стійкий до вірусу прожиткової мозаїки гороху, до жовтої мозаїки квасолі, до фузаріозного в’янення. Відрізняється високим вмістом білка, мікроелементів та вітамінів. Рекомендується для використання у свіжому вигляді, консервованому та сухому. Середня урожайність 4,5-7,2 т/га, маса 1000 насінин 193,5-200г.

Сорт Омега
Середньостиглий, лущильний. Період від повних сходів до початку технічної стиглості гороху 55-58 днів. Стебло середньої довжини, листя звичайного типу, середнього розміру, темно-зелене з сіруватим відтінком і восковим нальотом.
Прилистники від середнього розміру до великих з восковим нальотом і плямистістю середньої інтенсивності. Квітки від білих до кремових, середнього розміру. Боби вигнуті з гострою верхівкою, довгі, вузькі до середньої ширини, в технічній стиглості темно-зелені.
Висота прикріплення нижніх бобів 48-50 см. Вихід зеленого горошку з бобів 40-44% . Горох в технічній стиглості зелений, смакові якості відмінні. Насіння зморшкувате, дрібне. Врожайність зеленого горошку 50-61 ц/га. Придатний для механізованого збирання.

Сорт Альфа
Даний сорт гороху ранньостиглий і високоврожайний. Рослина компактна, стручки темно-зелені, слабо вигнуті, із загостреною верхівкою, довжиною 7-9 см, містять 7-9 горошин. Горошок в молочній стиглості темно-зелений, ніжний, соковитий, солодкий на смак, містить вітаміни В1, В2, В6 і С. Сорт відносно стійкий до заморозків і хвороб, має високі смакові якості. Використовується для споживання у свіжому вигляді і для консервування. Рослина довгого дня, дуже вимоглива до інтенсивного освітлення. Сіють у грунт, прогрітий до 2-4 градусів, 30х3см. Висота: 50-60 см, висівають у травні, збирають – червень-липень.

Сорт Скінадо
Середньоранній сорт темно-зеленого гороху, з насінням середнього розміру. Дуже продуктивний, 70-80 см заввишки, дає прямі стручки. Перший плодоносний пагін зав’язується на 14-му міжвузлі. Кожен пагін має 2-3 стручки середньої довжини 7 см, що містить 6-7 зерен. Близько 60% насіння мають розмір 9,2 – 10,0 мм в діаметрі. Скінадо відмінно підходить для консервації і заморожування. Стійкий до фузаріозу.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ГОРОХ:
1. Слово «горох» означає «тертий», колись його терли, щоб отримати борошно.
2. Насіння гороху було знайдено в археологічних розкопках в пізньому кам’яному віці (понад 20000 років тому).
3. До XVII і XVIII століттях почали вживати «зелений горошок», тобто незрілий горох відразу після збору. Це особливо відноситься до Англії і Франції, де вживання в їжу зеленого горошку, як говорили, було «і модою, і божевіллям».
4. У Франції XVI століття горох з підсмаженим свинячим салом подавався і за столом короля, і за столом простолюдина.
5. Німці високо оцінили і полюбили горох. Вони широко його культивували, готували з нього безліч страв, а в XIX ст. в повсякденному раціоні німецьких солдат навіть з’явилася горохова ковбаса.
6. Горох серед овочевих культур – один з найбагатших джерел білка. Після сочевиці він займає друге місце за кількістю білка на 100 гр. продукту.
7. Походження гороху легенди пов’язують із сльозами Адама і Богородиці. Коли Бог покарав людей за їхні гріхи голодом, Богоматір плакала, і її сльози перетворилися на горох. За іншим переказом, коли вигнаний з раю Адам перший раз орав землю, то плакав, і там, де падали його сльози, виріс горох.