КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Люпин

07_lupinПРО КУЛЬТУРУ: Люпин (Рід Lupinus L.) як дуже поліморфний об’єднує багато видів. У сільському господарстві використовується чотири види люпину: вузьколистий (синій), жовтий, білий і багаторічний.

Люпин – цінна кормова і сидеральна культура. Має високий вміст білку – 30-48% і жиру – до 14%. Сорти люпину ділять на алкалоїдні (гіркі), малоалкалоїдні (0,2-0,3%) і безалкалоїдні (<0,0025%). Дві останні групи можна згодовувати тваринам, як зерно так і зелену масу. Урожайність зеленої маси 350-400 ц/га, може досягати 600 ц/га; зерна – 25-30 ц/га і більше.
Люпин найкращий азотфіксатор із всіх зернобобових культур. На одному гектарі люпинового поля нагромаджується до 180 кг симбіотичного азоту. Тому люпин дуже широко використовується як зелене добриво. Люпин – це біологічний меліорант, що покращує фізико-хімічні властивості ґрунту, підвищує родючість бідних ґрунтів. Люпин – помірно теплолюбна рослина. Всі види люпину вимогливі до вологи. При проростанні насіння вбирає в 2-3 рази більше води, ніж насіння зернових культур. Усі види люпину світлолюбні з добре виявленим геліотропізмом. При затіненні рослини погано розвиваються і не дають повноцінного насіння. Оптимальна кислотність – рH 5,0-5,6.
Люпин краще розміщувати після зернових культур. На легких і супіщаних ґрунтах. У зв’язку з тим, що люпин від сходів до бутонізації росте повільно і дуже пригнічується бур’янами, головним завданням основного і передпосівного обробітку є їх знищення. Найбільш поширений спосіб сівби – звичайний рядковий сівалкою СЗ-3,6. На забур’янених полях сіють широкорядним способом (45 см) з допомогою овочевих сівалок. Дружні й повні сходи люпин дає при загортанні насіння на глибину 3-4, а на важких ґрунтах – 2-3 см. При звичайному рядковому способі висівають люпину 180-200 кг/га. При широкорядному способі сівби норму висіву зменшують до 80-120 кг/га. Кращий строк сівби люпину – кінець першої п’ятиденки від початку сівби ранніх ярих культур.

РЕАЛІЗАЦІЯ: наша компанія пропонує за вигідними цінами придбати насіння люпину наступних сортів: Серпневий, Дієта.

Сорт Серпневий
Сорт занесений до Реєстру сортів рослин України на 2006 рік. Створений методом гібридизації (лінія 2101×лінію 2247) з подальшим індивідуальним добором за ознакою скоростиглості.
Сорт відноситься до групи скоростиглих (вегетаційний період 100-105 днів), що дозволяє збирати в умовах Лісостепу і Полісся врожай насіння в кінці серпня без досушки, може бути попередником для озимих культур. Сорт стійкий до фузаріозу та ВЖМК.
Має насіння біле з кремовим відтінком, округле, парус квітки світло-буковий з білою плямою, весла світло-букові, човник білий з синьо-чорним кінчиком, чашечка буро-зелена, листочки зелені, ланцетні, рослини низькорослі.
Врожай насіння сорту забезпечується в основному за рахунок насіння центральної китиці і складає 3,9-4,0 т/га, вміст білку в зерні – 39,9%, жиру – 11,2%, алкалоїдів в зерні – 0,015%, в зеленій масі – 0,009%. Маса 1000 насінин – 340-350 г. Сорт рекомендовано для вирощування на зерно і зелену масу в зонах Лісостепу та Полісся України.

Сорт Дієта
Сорт внесений до Реєстру сортів рослин України на 2004 рік. Створений методом індивідуального добору на інфекційному фоні із сорту білого люпину Український.
Насіння біле з кремовим відтінком, округло-кутасте, маса 1000 насінин – 330-360г. Парус квітки блакитний з білою плямою, весла блакитні із синьо-чорним кінчиком, чашечка квітки буро-зелена. Суцвіття на бічних пагонах розташовані майже на одному рівні із суцвіттям на центральній китиці. Листя зелене.
Сорт відноситься до групи скоростиглих, вегетаційний період – 105-110 днів. Центральне стебло міцне, стійке до вилягання. Сорт високопродуктивний, потенційна врожайність зерна – 4,2 т/га, зеленої маси (суха речовина) – 10,5 т/га. Стійкий до фузаріозу та вірусних хвороб. Вміст перетравного протеїну в зерні – 39%, у зеленій масі (суха речовина) – 20%, жиру в зерні – 11,7-12,0%, алкалоїдів у зерні – 0,009%, у зеленій масі – 0,007%, пектину 10,3%, низький вміст інгібіторів трипсину.
Для сорту характерне одночасне достигання зерна на центральній китиці та бічних пагонах, що забезпечує скоростиглість і високу якість зерна. Зерно сорту Дієта може бути використане для приготування продуктів харчування.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ЛЮПИН:
1. Люпин – відомий ще й під назвою «вовчі боби», в перекладі з латині, завдяки своїй витривалості і здатності вбирати в себе речовини і збагачувати цими корисними речовинами грунт.
2. Люпин відомий світу з давніх часів. Ще в стародавній Греції, його суцвіття використовували як прикрасу в гробницях фараонам.
3. Ареал поширення люпину досить широкий. Квітка може рости не тільки на ріні моря, але і в 4800 метрах над ним і навіть вище. Причому високогірні види самі досягають деколи 4 метрів у висоту.
4. Якість олії насіння люпину близька до оливкової і вигідно відрізняється відсутністю речовин, що уповільнюють травлення.
5. Крім декоративних та аграрних цілей люпин використовують у медицині, фармакології, а також як корм для риб.
6. Обробляти люпин почали ще 4000 років тому, в Єгипті, Стародавній Греції, Римській імперії.