КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Люцерна

04_lucernaПРО КУЛЬТУРУ: Рід люцерни (Medicago L.) об’єднує близько 50 видів. Серед них найбільше господарське значення мають люцерна синя, жовта, мінлива. Найбільш поширена, завдяки високій врожайності люцерна синя (Medicago sativa).

Люцерна дуже цінна багаторічна трава. Швидко відростає після скошування. При належній агротехніці дає високі врожаї зеленої маси і сіна, збагачених на білок, вітаміни та мінеральні речовини. За поживністю 100 кг сіна люцерни дорівнює 48,2 к.о. та містить 8,5 кг перетравного білка. Висока кормова цінність люцерни поєднується з її високою продуктивністю. Вона швидко відростає – 3-4 рази протягом вегетаційного періоду. Урожайність зеленої маси може становити 400-700 ц/га, сіна 50-150 ц/га, насіння 5-9 ц/га.
Добре росте на родючих, дренованих ґрунтах, у тому числі і на слабо засолених, погано – на кислих ґрунтах. Не витримує весняного затоплення. Досить посухостійка, але для посиленого росту потребує вологи. Люцерна здатна втягувати у грунт до 5 см кореневу шийку, що значно підвищує її зимостійкість (може витримувати морози 20-25°С) і менше витоптується худобою.
Сіють зерно-трав’яною сівалкою СЗТ-3,6 рано навесні рядковим способом. Кращими покривними культурами є однорічні трави на зелений корм та ярий ячмінь. Норма висіву 18-25 кг/га, на насіння широкорядним способом 4-8 кг/га. Глибина загортання 1,0-3,0 см. Можливі безпокривна весняна та літня сівба люцерни. Кращі строки літньої сівби припадають у зоні Полісся і Лісостепу на період з 20 червня до 15-20 липня, у Степу до 10-15 серпня. Основною вимогою є достатня вологість ґрунту. Скошують люцерну на зелену масу 2-4 і більше разів, випасають 4-7 разів. Інтервал між скошуваннями 35-40 днів. Перший укіс проводять у фазі бутонізації, останній укіс приблизно за 30 днів до настання морозів.

РЕАЛІЗАЦІЯ: наша компанія пропонує за вигідними цінами придбати насіння люцерни наступних сортів: Надія, Віра, Полтавчанка, Веселоподолянська, Унітро, Веселка, Лідія.

Сорт Надія
Люцерна «Надія» належить до синьо-гібридной групи. Кущ високорослий (52-97 см), прямостоячий, облиственність 37-46%. Маса 1000 насінин 2,1-2,2гр. Вегетаційний період 118-125 днів. Стійкість до вилягання висока, зимостойкість висока. Урожайність зеленої маси близько 700 ц/га, насіння 7,0-9.0 ц/га. Після скошування швидко відростає. Сорт є національним стандартом України. Занесений в реєстр сортів України з 1982г. Підходить для всіх кліматичних зон.

Сорт Віра
Люцерна «Віра» – занесений до державного реєстру сортів рослин України з 1999 року, рекомендований для вирощування в зоні Степу та Лісостепу. Виведений на Полтавській державній сільськогосподарській дослідній станції. Належить до люцерни мінливої, групи синьо-гібридної. Рослини високорослі з округлими міцними стеблами до 100 см. Листя трійчасте з округлими або продовгувато-овальними листочками. Коринева система стрижнева. Суцвіття – китиця. Фонове забарвлення віночка синьо-фіолетове. Основною ознакою, якою відрізняється даний сорт від інших, є самозапильність квіток. По фуражній продуктивності – на рівні районованих сортів. Сорт має енергійний ріст як весною, так і після скошування травостою. Маючи міцний стеблостій він менше інших сортів вилягає. Урожай зеленої маси 558 ц/га, насіння – 4,1 ц/га.

Сорт Полтавчанка
Люцерна «Полтавчанка» – занесений до Державного реєстру України з 1996 року. Відноситься до люцерни мінливої, групи синьо-гібридної. Стебла досягають висоти 100-130 см, віночки – синьо-фіолетові. Цвітіння дружнє, плодоутворення добре. Зимостійкість та посухостійкість середні. Урожай зеленої маси 435-500 ц/га, сіна 110 ц/га, насіння 5-7 ц/га. На насіння посів краще проводити 25.06-25.07 широкорядним безпокривним способом. Норма висіву близько 4 кг/га.

Сорт Веселоподолянська
Люцерна «Веселоподолянська» відноситься до люцерни непостійної або середньої … сортотип. Висота 56-110 см, в умовах з достатнім вологозабезпечення довжина досягає 150 см і вище, стебло товщиною 1,0-1,4 мм, опушений короткими волосками. Середня кількість міжвузлів 20, кущ розлогий.  Суцвіття кисті циліндричне, середнього розміру (1-4 см), має 7-40 квіток. Боби темні, спіральні (75-90%) і серпоподібні. Сорт середньостиглий, перший укіс на сіно за 61-80 днів. Повне дозрівання насіння настає через 113-130 днів. Зимостійкість і засухостійкий середні. Урожайність – 2,5-5,6 ц/га. Занесений до Державного реєстру сортів України, Росії, Казахстану в 1960 р.

Сорт Унітро
Люцерна «Унітро» занесена до Реєстру сортів рослин України і рекомендований для вирощування в степовій зоні. Рослини мають потужну кореневу систему, що забезпечує швидке відростання стебел весною і після скошування, високу зимостійкість і підвищену симбіотичну фіксацію поживних речовин. Основна перевага сорту люцерни Унітро полягає в тому, що він інтенсивно забезпечує грунт поживними речовинами. Крім того, сорт забезпечує високу врожайність насіння – до 8 ц/га, зеленої маси 760-780 ц/га і сіна 170-180 ц/га.

Сорт Веселка
Люцерна «Веселка» виведена методом гібридизації (Прогрес х Надєжда) х (Синська х Надєжда) з наступними багатократними доборами по комплексу господарсько-цінних ознак на фоні пізньолітніх посівів. Оригінатор – Інститут зрошуваного землеробства НААН. Сорт відноситься до строкатогібридної групи сортотипів. Кущ, розетка весняного і осіннього відростання прямостоячі. Галузистість добра, кущіння середнє, облистяність 49-51%. Листя середньої величини, темно-зелене із слабким опушенням, китиця від коротко до довго-циліндричної, середньої щільності – 7-8 квіток на 1 см. Насіння нирковидної форми, середньої крупності, жовте. Відростання весною гарне, після скошування швидке. Специфічні особливості сорту: коренева система добре розвинена. Урожайні дані: сухої речовини – 113-170 ц/га; насіння – 2,3-8,0 ц/га. Сорт занесений до Державного реєстру сортів рослин з 1998 р.

Сорт Лідія
Люцерна «Лідія» створена методом гібридизації та багаторазового добору кращих за продуктивністю та самозапидьністю біотипів з наступним формуванням штучної популяризації з сорту Віра. Напрямок використання – кормовий. Сорт пройшов державне випробовування , занесений до Реєстру України з 2005 року. Висота рослин – 90-120 см, стебло прямостоячої форми, листки зеленого кольору, суцвіття багатоквіткова китиця, забарвлення від світло-блакитного до темно-фіолетового, листки без опушення. Маса 1000 насінин – 2,05 г, від посіву до збиральної стиглості насіння 123 дні, збір сухої речовини – 12,6 т/га, насіння – 5,0 ц/га. 

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ЛЮЦЕРНУ:
1. Люцерну називають “королевою рослин”. Вона вважається одним з найбільш насичених природних продуктів: багата білками, вуглеводами, клітковиною, вітамінами, мінералами (особливо кальцієм, фосфором і залізом), поживними речовинами, хлорофілом і каротином, містить протеолітичні ферменти, що розщеплюють білки і сприяють їх засвоєнню, і всі амінокислоти.
2. До Європи рослина завезена ще в 5 столітті нашої ери і спочатку вживалася на корм коням.
3. Порошок з її листя використовується зовнішньо як ранозагоювальний кровоспинний засіб при порізах.
4. Люцерна в якості кормової рослини відома з давнини, приблизно 6-7 тис. років.
5. У природі налічується близько 100 однорічних і багаторічних видів люцерни.