КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Конюшина лучна

01_klever_redПРО КУЛЬТУРУ: Конюшина лучна – багаторічна трав’яниста рослина з червоно-рожевими квітами, представник сімейства бобових (Fabaceae).

Рослина з сімейства бобових з прямими або висхідними стеблами висотою 50-70 см і добре розвиненою кореневою системою. Корінь стрижневий, проникає в глибину 1-1,5 м. Листя складне, трійчасте, з ознакою – білуватими плямами трикутної форми. Суцвіття – голівка округло-конічної форми, кількість квіток на голівці 30-150. Забарвлення квіток змінюється від темно-червоного до блідо-рожевого. Плід біб, одно, рідше – двохсім’яний. Насіння конюшини лучної дрібне, довгасто-овальної форми, окрас насіння фіолетовий, жовтий.
У польових умовах насіння проростає при температурі 2-3 °С. Навесні сходи з’являються через 14-16 днів після посіву, головний пагін, досягнувши 15-20 см, припиняє свій розвиток, що викликає посилене кущіння і зростання бічних пагонів. Розвиток конюшини лучної в рік посіву залежить від біологічних особливостей сорту, від термінів і способів сівби, від родючості грунту, погодних умов і т.д .. Конюшина вимоглива до вологи, але надлишку її не переносить. До грунту не дуже вимоглива, але потребує суглинистих і глинистих грунтів. Високі врожаї дає на багатих грунтах з глибоким орним шаром. Червону конюшину вирощують 2-3 роки, іноді до 6 (найвищий урожай на другому році). Відноситься до зимостійких культур, є відмінним попередником для більшості сільськогосподарських культур.
Універсальна кормова культура, охоче поїдається тваринами, використовується на зелений корм, сіно, силос, випас. Містить багато білка, мінеральних речовин, вітамінів, протеїну. Медоносна культура, інтенсивно квітне влітку, до ранньої осені.

РЕАЛІЗАЦІЯ: наша компанія пропонує за вигідними цінами придбати насіння конюшини лучної наступних сортів: Мрія, Анітра, Спарта.

Сорт Мрія
Сорт з високою зимостійкістю, висока польова стійкість до несправжньої борошнистої роси. Вегетаційний період від початку весняної вегетації до першого укосу 66 днів, від першого до другого укосу – 45 днів, від першого укосу до повної стиглості насіння 65 днів. Маса листя в сіні першого укосу 38,7- 47,8%, вміст протеїну -14,6-18,5%, клітковини -20,1-22,4%. Сорт створений методом полікроса відборів гібридних популяцій. Стебла неопушені, ніжні, кущіння середє (5-7 стебел на кущ). Листя велике, яйцевидної форми, темно-зелене. Суцвіття-голівка куляста, щільна, блідо-рожева і рожева. Насіння серцеподібн, жовто-фіолетового забарвлення. Маса 1000 насіння -1,8-2,2 г. Урожайність: зеленої маси в середньому за 2 укоси – 689,8 ц/га, сіна -169,6 ц/га, насіння – 5,69 ц/га. Зони розміщення: Центральна і Західна, Лісостеп України. Термін сівби – друга декада квітня.

Сорт Спарта
Оригінатор – Інститут кормів УААН. Сорт створений індивідуально-сімейним добором з гібридної популяції з наступним масовим, багаторазовим відбором.
Диплоїд, початок цвітіння – ранній. Висота і товщина стебла – середня, стебло слабо опушене, довге і ширина листа середня, окрас шкірки насіння багатобарвний.
Відмінність сорту – малюнок на листках середньої інтенсивності у вигляді трикутника, наявність антоціанового забарвлення на міжвузлах. Сорт сінокісного напрямку, ранньостиглий, зимостійкий, стійкий до вилягання, осипання, посухи. Залистяність становить 44%. Сорт можна використовувати два роки, дає два укоси на рік. Середня врожайність сухої речовини – 84,7 ц/га, максимальна – 107,5 ц/га, насіння – 2,8 ц/га. Сорт рекомендується вирощувати в зоні Лісостепу та Полісся.

Сорт Анітра
Оригінатором сорту є Вінницький Інститут кормів Української Академії аграрних наук. Створено методом індивідуального сімейного відбору, з наступним поліпшеним відбором. Занесений до реєстру сортів рослин України з 1999 року. Сінокісного типу, середньостиглий, з високою продуктивністю кормової маси і насіння. Характеризується високою морозо – і зимостійкістю. Вегетаційний період з першого укосу на сіно – 70-80 днів, урожайність сухої речовини за два укоси – 110-120 ц/га. Рекомендована зона вирощування: Полісся і Лісостеп.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КОНЮШИНУ:
1. У реєстрі Всесвітньої організації інтелектуальної власності трилисник є зареєстрованим символом Ірландії.
2. Найвідоміший міф про конюшину оповідає, що святий Патрік використовував три листа на одному стеблі для пояснення концепції святої Трійці – листя зображували Бога-отця, Бога-сина і Бога-Духа святого. Так само вважається, що за допомогою листка конюшини Патрік вигнав усіх змій з поселень, де він перебував. І дійсно, вважається, що там, де росте конюшина, ніколи не повзають змії. Напевно саме з цієї причини конюшина, або трилисник, є символом Ірландії.
3. На прапорі канадського міста Монреаля трилисник розміщений в правій нижній частині.
4. Рідкий четирилисник конюшини символізував в язичницькій культурі чотири природні елементи: землю, повітря, вогонь і воду.
5. Конюшина є однією з дев’яти трав багаття річного Сонцестояння.
6. Суміш з конюшини та віскі, втирати в очі, виліковувала сліпоту, наслану феями, і дозволяла бачити потойбічні предмети і чарівні острова. Трилисник виліковував рани, отримані в бою, захищав від укусів змій і скорпіонів, загорнутий в клаптик блакитного шовку і збережений біля серця, трилисник повертав втрачену любов.