КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Еспарцет

04_еспарцетПРО КУЛЬТУРУ: Рід еспарцет (Onobrychis Adand) об’єднує понад 62 види. В Україні вирощують еспарцет звичайний, виколистий, або посівний, піщаний (О. arenaria D. С.) і закавказький.

Еспарцет належить до цінних кормових рослин. За кормовою цінністю не поступається люцерні. На пасовищах його охоче їдять коні, але інші види худоби – гірше. Не стійкий проти випасання, особливо в перший рік використання. При згодовуванні зеленої маси тварини не хворіють на тимпатію (здуття). Еспарцет є добрим попередником для більшості культур сівозміни. Він нагромаджує в ґрунті 100-200 кг/га азоту. Цінний медонос, з 1га одержують 1,0-1,5 ц меду. Еспарцет піщаний посухостійкий, зимостійкий, довговічніший і високоврожайніший, ніж інші види. Вирощують у лісостепових і степових районах України. За рік дає два укоси. У травостої утримується 4-5 років.
Еспарцет слабо реагує на внесення органічних і мінеральних добрив та на рівень родючості ґрунту, тому добре росте на малородючих землях. Коренева система стрижнева, добре розвинена, досягає глибини 3—6 м. Має високу засвоювальну здатність. На коренях формується значно більше бульбочок, ніж у люцерни чи конюшини. Еспарцет не слід висівати на кислих ґрунтах без попереднього вапнування.
На родючих ґрунтах після зернових і просапних попередників під еспарцет мінеральних добрив не вносять. Еспарцет і його травосумішки сіють навесні під покрив. У Лісостепу найпоширеніші покривні культури – ячмінь і овес. Порівняно з конюшиною і люцерною еспарцет більше пригнічується покривними культурами. Для підвищення конкурентоздатності еспарцету рекомендується висівати його неглибоко: оптимальна глибина загортання насіння на важких ґрунтах 2-Зсм, на середніх і легких – 3-4см. Норма висіву еспарцету піщаного 50-70кг/га. Необхідно своєчасно зібрати покривну культуру, вивезти з поля солому. Щоб одержати найвищий урожай високої якості (200-300ц/га зеленої маси) еспарцет необхідно скошувати на початку цвітіння.

РЕАЛІЗАЦІЯ: наша компанія пропонує за вигідними цінами придбати насіння еспарцету наступних сортів: Піщаний 1251, Блиск, Смарагд.

Сорт Піщаний 1251
Багаторічна трав’яниста рослина родини бобових. Стебла численні, прямостоячі, 30-70 см заввишки. Листки складноперисті, нижні – з 6-12 пар еліптичних або довгастолінійних листочків. Квітки двостатеві, неправильні, в довгих китицях. Віночок яскраво-фіоле­товий, з темними смужками, 8-10 мм завдовжки. Плід – біб, сітчасто-зморшкуватий. Цвіте у червні-липні. Росте в західній частині Лісостепу на сухих луках, узліссях, по чагарниках.
В сорті використовують усю надземну частину і коріння. Траву збирають під час цвітіння рослини; коріння – восени. Хімічний склад ще слабо вивчено. Рослина містить вуглеводи (9,6%), білки (4,4%), жир (1,5%), клітковину (5,4%), вітаміни, зольні речовини (4,6%) тощо.
Еспарцет піщаний – прекрасний медонос, який дає на сильну сім’ю на день до 4-5 кг прозорого, світло-жовтого і дуже солодкого меду, який довго не зацукровується. Рослина добре показала себе в культурі, як кормова.

Сорт Блиск
Оригінатор – Селекційно-генитичний інститут. Рослини сорту у перший рік життя мають високу схильність до цвітіння, а наступних – на початку бутонізації рослини високі, прямі по габітусу, мають помірне розгалуження. Стебло довге, середньої товщини, не має антоціанового забарвлення і без опушення в середній його частині. Листя зелене, без сіро-зеленого забарвлення, довге та широке, еліптичної форми. Час початку цвітіння і час повного цвітіння – середні. Суцвіття середньої довжини, циліндричної форми. Квітка рожевого кольору з рівномірним забарвленням. Біб середнього розміру, без зубчиків. Сорт середньостиглий. Має високу посухостійкість і зимостійкість. Стійкість до кореневих гнилей – вища за середнью, тому сорт менше проріджується і його можна вирощувати на одному місці три роки. Сорт одноукісний, в дощові роки після першого укосу формує гарне відростання. Середня врожайність сухої речовини за роки випробування склала 84,4 ц/га, максимальна -100,0 ц/га. Зміст сухого протеїну – 13,5%, клейковини – 25,5%. Сорт рекомендований для вирощування в зоні Степу.

Сорт Смарагд
Сорт рекомендований до вирощування у зонах Степу України і належить до піщаного виду. Кущ прямостоячий, кущистість середня, висота рослин 100-120 см. Стебла середньої грубості, на половину виповнені, слабо опушені. Кількість міжвузлів – 7-9. Колір вузлів зелений. Листки середньої величини широкоовальні з тупою верхівкою слабоопушені, темно-зеленого забарвлення у нижньому і світло-зеленого у верхньому ярусах. Суцвіття веретеноподібної форми, середньої щільності. Квітки рожеві. Боби світло-коричневі, середньої величини, слабо озброєні зубцями.
Сорт середньостиглий, посухостійкий, зимостійкий, слабо уражується хворобами. Облистяність рослин – 52-54 %. Вміст протеїну в зеленій масі в перерахунку на абсолютно суху речовину – 17,9-18,8%. Маса 1000 насінин коливається у межах 19-22 г. Середня урожайність зеленої маси становить 350 ц/га, повітряно-сухої речовини – 79,7, насіння – 8,3 ц/га.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ЕСПАРЦЕТ:
1. За кормовими цінностями еспарцет відноситься до групи найкращих кормових рослин.
2. Еспарцет — стародавня культура. У Закавказзі його вирощували вже в IX ст. н. е.
3. Еспарцетовий мед є одним із найкращих сортів меду, має приємний аромат та ніжний смак. Мед – світло-янтарний, довго не кристалізується.