КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Буркун білий

05_burkun whiteПРО КУЛЬТУРУ: В Україні найпоширеніші два види буркуну: буркун білий (Melilotus albus) і буркун жовтий (Melilotus officinalis). Буркун білий – однорічна і дворічна рослина. За кормовою цінністю буркун майже не поступається іншим багаторічним бобовим травам. 

Через специфічний запах і гіркуватий присмак кумарину велика рогата худоба зелену масу спочатку поїдає погано, але швидко звикає і їсть охоче. Цвіте і дає насіння в основному на другому році життя. На другий рік на 5-7 днів раніше за інші бобові трави починає відростати. Цінний медонос – медпродуктивність його здатна досягати 300- 600 кг/га. Він має перевагу над конюшиною і люцерною в тому, що добре росте на збіднених легких піщаних ґрунтах, витримує посуху і дуже зимостійкий. Буркун – добрий попередник для інших культур. Він має дуже розвинену кореневу систему, яка проникає в грунт до 2м і виконує меліоративну функцію. Буркун має здатність нагромаджувати в грунті значну кількість кальцію, сірки, фосфору, калію, чим сприяє підвищенню його родючості (100-120 ц/га органіки). Добре росте на бідних грунтах, не витримує кислих грунтів. Буркун сіють переважно під покрив ранніх зернових культур, однорічних трав і кукурудзи. Сіють його рядковим способом зернотрав’яними сівалками (СЗТ-3,6) одночасно з покривною культурою. Насіння буркуну загортають на глибину 2-Зсм. Норма висіву буркуну білого 16-24кг/га. Після збирання покривної культури буркун відростає і дає до 80 ц/га зеленої маси. На другий рік життя урожайність зеленої маси досягає 350-450 ц/га. Щоб одержати корми високої якості, його скошують у фазі утворення бутонів. Для кращого відростання висота скошування має бути не менше 15 см. Відростаючу отаву приорюють на зелене добриво.

РЕАЛІЗАЦІЯ: наша компанія пропонує за вигідними цінами придбати насіння буркуну білого наступного сорту: Еней.

Сорт Еней
Буркун білий сорт Еней виведений в Україні, в Українському НІІ кормів методом сімейності-групового відбору з місцевої популяції Ямпільського району Вінницької області. Кущ буркуну прямостоячий, розетка весняного відростання стелиться, кущистість середня, стебла середньої грубості, неопушені, висота 138-148 см. Листя середньої величини, м’які, прилистки ланцетовидної форми, неопушені, зеленого кольору. Суцвіття пазушна кисть веретеновидної форми, середньої пухкості, з білими квітками. Боби буркуну одно-двохсім’яна, з коротким носиком, сітчасто-зморшкуваті, насіння середнє, округло-яйцеподібне, блідо-жовтого кольору. Маса 1000 насінин 2,0-2,16 г. Буркун білий сорту Еней забезпечує врожайність сухої речовини на рівні 62,0-96,8 ц/га, урожай насіння на рівні – 6,15 ц/га. Вміст білка становить 14,2-18,1%, клітковини – 38,2-42,2%. Збір білка – 9,5-15,7 ц/га. Хворобами та шкідниками пошкоджується слабо, хороший медонос.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО БУРКУН БІЛИЙ:
1. У США білий буркун вважається головним медоносом країни.
2. Як встановили дослідники, схожість деякого насіння буркуна зберігається до 70 років.
3. Мелені листочки як пряність можна додавати в салати, рибні страви і супи. Таку своєрідну приправу часто використовують жителі Середньої Азії, Кавказу. Деякі сорти пива ароматизируются буркуном.
4. Сіно з буркуна – смачний і корисний корм для домашньої худоби. Препарати з буркуна використовуються у ветеринарній практиці.
5. У білого буркуна є інсектицидні властивості, він може використовуватися для відлякування комах, для цього треба зірвану рослину розім’яти, розтовкти до утворення соку. У селах раніше робили подушечки з висушеної трави буркуна і розкладали в шафах між речами, щоб відлякати міль.