КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Тонконіг

08_tonkonigПРО КУЛЬТУРУ: Тонконіг лучний – багаторічна рослина, вид належить до роду Мятлік, сімейства Злаки, є кормовою травою, однією з найбільш ранніх злакових. Тонконіг натуралізувався в Новій Зеландії та Австралії, росте по полях, луках і лісових узліссях. Здатен рости на різних грунтах, навіть і на піщаних, стійкий до кліматичних умов.

Рослина характеризується підземними та повзучими пагонами, які іноді утворюють досить пухкі і густі дерновини. Висота стебел від 30 до 90 см, листя шириною 3,5-4 мм, вузько-лінійне, плоске, злегка шорстке або гладке. Довжина язичка – 0,7-2,2 мм, довжина волоті до 20 см, пірамідальна або довгаста, з шорсткими гілочками, які сидять разом по 3-5 штук. Довжина колосків – 3,5-6 мм, яйцеподібні, складаються з 2-5 квіток, зеленого забарвлення, рідше фіолетового. Максимальний розвиток досягається на другому і третьому році життя. Цвітіння відбувається всього раз на рок, але може дати і другий укіс за сприятливих умов.
Тонконіг лучний дуже цінна рослина для свіжих і сухих лук та пасовищ, який сіють сумішшю з різними кормовими травами, до них він входить у кількості менше 10%. Проростання тонконога починається на 7-8 добу після проведення посіву.
Насіння починають збирати в липні-серпні, до початку їх повного дозрівання. Вся маса насіння дуже легко збивається в невеликі грудки завдяки довгій шерсті, яка покриває боки і спинку насіння. Сіно рослини багате на білкові речовини, і у свіжому і у сухому виді досить охоче поїдається різною худобою. Середня врожайність сіна з 1 гектара – 1,6 тонн. Крім того тонконіг гарний для пасовищ.

Тонконіг лучний – відмінна газонна трава, чудово переносить похолодання і низькі температури. Найкраще росте на вологих грунтах, досить стійкий до витоптування, без поливу під час спеки можуть підгорати стебла. Стійкий до різних до хвороб. Тонконіг формує густий трав’яний покрив насиченого, гарного зеленого кольору та відмінної якості. Рости перестає у листопаді, часто йде на зимівлю зеленуватим.
Для створення газонів в різних кліматичних зонах використовується тонконіг лучний з іншими злаками, наприклад, з вівсяницею луговою, червоною, мітлицею, райграсом та іншими. Для озеленення та укріплення схилів дуже часто радять використовувати в суміші тонконіг лучний з червоною вівсяницею. Отримана з них суміш здатна рости практично у всіх умовах, на різних грунтах. З цих трав залежно від бажання можна зробити як невибагливий газон, так і розкішний партер, як газон в тінистому парку, так і спортивний майданчик. Також насіння тонконога входить до сумішей для створення рулонних газонів.

РЕАЛІЗАЦІЯ: наша компанія пропонує за вигідними цінами придбати насіння тонконога наступних сортів: Балін, Евора, Барон.

Сорт Балін
Сорт належить до групи зі середньо-сильним укоріненням і раннім цвітінням. Витривалість була доведена роками використанням в Європі, де він є найбільш поширеним сортом тонконого лучного. Балін має дуже високу витривалість до зими, що доведено і в альпійському регіоні, і в Центральній і Східній Європі, де він є найпопулярнішим сортом. Зимостійкість, поєднуючись із зеленим кольором, дає газону гарний вигляд навіть в зимовий період. Особливо підходить для футбольних та ігрових майданчиків, гольф-полів. Завдяки скосу, він формує досить щільний газон з чудовою витривалістю і гарним зовнішнім виглядом.

Сорт Евора
Найкращий низькорослий злак для створення партерних газонів та інших травосумішей. Його яскраво-зелене матове листя утворює густий однорідний травостій. Тонконіг рясно кущиться, численні підземні кореневища переплітають і скріплюють грунт, формуючи пружну, рівну дернину. Рослина добре переносить витоптування, тому часто він входить до складу сумішей для спортивних газонів. До грунту тонконіг невимогливий, але краще росте на помірно вологих пухких суглинках. Потребує добрива, при систематичному внесенні азотних мінеральних добрив швидше відростає після обстригання, а його листя набувають насиченого зеленого кольору. Морозостійкий, навесні досить рано сходить.

Сорт Барон
Сорт Барон один з оригінальних карликових форм тонконога. Він широко використовується з іншими сортами тонконога, костриці райграсів для сумішей під засів полів рулонного газону, домашніх газонів. Цей сорт досить швидко сходить і його паростки дуже витривалі, листочки середньої ширини, яскраво-зеленого кольору, дернина відмінної якості, підходить для низького скошування. Агресивний – видавлює бур’яни, стійкий до спеки і посухи, має густу розгалужену систему прикореневих паростків.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ТОНКОНІГ:
1. Росте на луках, галявинах, лучних степах, осушених болотах, пасовищах по всій Україні. У субальпійському поясі Карпат утворює тонконогові луки, але частіше росте разом з іншими злаками.
2. При правильному догляді життя рослини може доходити до 50 років.
3. Входить у п’ятірку найбільш розповсюджених рослин на всіх континентах Землі.