КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Конюшина біла

04_konushina bilaПРО КУЛЬТУРУ: Конюшина біла, або повзуча – багаторічна трав’яниста рослина, що належить до роду конюшина із родини бобові. Цей вид зустрічається в областях з помірним кліматом, зокрема у Північній Африці, в Азії, в Європі та на Закавказзі.

Даний вид поширений на луках і полях, а також зустрічається у водойм і вздовж доріг, на пасовищах, поруч з житловими будівлями, добре розвивається на різних грунтах, не вимогливий до їх складу. Є світлолюбною і вологолюбною рослиною, має характерну рису – морозостійкість.
Конюшина біла відноситься до багаторічних трав, коренева система мочкуватого типу із розгалуженим бічним корінням і укороченим головним коренем. Стебла повзучі, голі стеляться по землі, дають багато гілок. Стебла можуть вкорінюватися у вузлах, листя прикріплюються до стебел за допомогою довгих черешків (до 30 см), кожен лист трироздільний з листочками широкої яйцеподібної форми. Квітки формують суцвіття – кулясту голівку до 2 см в діаметрі. Квітконосні стебла зазвичай довші, ніж черешки листків. Після закінчення цвітіння квітконоси нахиляються донизу, а молоді квітучі стебла залишаються спрямованими догори. У голівці квітки розпускаються послідовно від периферії до центру, віночок квіток має біле або рожеве забарвлення, після відцвітання стає бурим, голівки мають тонкий приємний аромат. У кожній з квіток по 10 тичинок і лише одна вільна, інші зрослися своїми нитками з утворенням трубочки. Тканини із запасом нектару знаходяться навколо зав’язі на самому дні віночка. Період цвітіння спостерігається з кінця весни до глибокої осені. Плід конюшини білої – біб довгастої плоскої форми. У ньому 3-4 ниркоподібних насінини жовтого кольору. Дозріває насіння в червні-липні.
Конюшина повзуча загальновизнана як відмінна кормова пасовищна культура, її добре поїдає будь-яка худоба. На культурних пасовищах висівається в поєднанні зі злаками. Конюшина біла швидко відростає після витоптування і стравлювання тваринам.
Слід зазначити, що цей представник роду конюшини має властивість поліпшувати структуру грунтового покриву за рахунок життєдіяльності бульбочкових бактерій у кореневій системі конюшини, що засвоюють і накопичують атмосферний азот. Також конюшина відмінний медонос в центральній і північній частинах Європи. При густому рості цих трав медопродуктивность може становити до 100 кг меду з 1 га, мед має білий колір та приємний аромат.

Крім того біла конюшина використовується в ландшафтному дизайні як газонна трава. Газони з білої конюшини сьогодні досить популярні. Багаторічна рослина сімейства бобових, з оригінальними смарагдовими листям і дрібними кулястими квітами, виглядає дуже ніжно і мило. До того ж, завдяки повзучим пагонам рослина самостійно вкорінюються і розростається, швидко заповнюючи прогалини на галявині. Газон з конюшини білої гарний для тих, хто хоче звільнити себе від ретельного догляду за ним. Рослина менш вологолюбна, ніж вівсяниця або тонконіг, його можна посадити на освітлених місцях, де погано росте звичайна газонна трава. Стійкий трилисник і до витоптування, а тому «білопінні кучерявий килим» згодиться як галявина для дитячих ігор. Щоб газон з білої конюшини виглядав охайно рекомендують його часто стригти — приблизно раз на два тижні. Однак якщо вас влаштує більш дикий вигляд газону — можна косити пару разів за сезон. Оптимальна висота укосу — 3-4 см.

РЕАЛІЗАЦІЯ: наша компанія пропонує за вигідними цінами придбати насіння конюшини білої наступних сортів: Рівендел, Даная.

Сорт Рівендел
Ранньостиглий сорт, чим і відрізняється від інших. Характерна висока врожайність як у першому, так і в наступних укосах. З хорошою щільністю дернини, стійкий до хвороб, у тому числі і до раку конюшини, тетраплоїдний сорт. Кущ розкидистої форми. Стебло заввишки 33 см, без опушення, середньої гіллястості. Дрібні листки, овальної форми, зеленого забарвлення, слабоопушене, з сильним восковим нальотом. Суцвіття – кулясте, голівка білого кольору, щільна. Насіння кулястої форми, світло-коричневе. Середня врожайність сухої речовини 112,0 ц/га, досягає 139,2 ц/га. Період від початку весняної вегетації до першого укосу від 50 до 54 днів. Сорт середньостійкий до вилягання, посухи та зимостійкості. Норма висіву: 10-12 кг/га.

Сорт Даная
Сорт районований Інститутом кормів УААН, в Реєстрі з 2000 р. для Полісся, Лісостепу і Степу (зрошення). Тип використання – пасовищний, стійкий до витоптування. Висока інтенсивність відростання після укосів. Підвищена насіннєва продуктивність. Сорт характеризується високою морозо- і зимостійкістю, стійкий до бурої плямистості листя. Вегетаційний період до першого укосу на сіно – 50-60 днів, до збирання насіння – 105-108 днів. Урожай зеленої маси – 37-39 т/га, сухої речовини – 6-7 т/га, насіння – 0,35-0,45 т/га. Вміст у сухій речовині сирого протеїну – 22,1%, клітковини – 20,5%.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КОНЮШИНУ:
1. У реєстрі Всесвітньої організації інтелектуальної власності трилисник є зареєстрованим символом Ірландії.
2. Найвідоміший міф про конюшину оповідає, що святий Патрік використовував три листа на одному стеблі для пояснення концепції святої Трійці – листя зображували Бога-отця, Бога-сина і Бога-Духа святого. Так само вважається, що за допомогою листка конюшини Патрік вигнав усіх змій з поселень, де він перебував. І дійсно, вважається, що там, де росте конюшина, ніколи не повзають змії. Напевно саме з цієї причини конюшина, або трилисник, є символом Ірландії.
3. На прапорі канадського міста Монреаля трилисник розміщений в правій нижній частині.
4. Рідкий четирилисник конюшини символізував в язичницькій культурі чотири природні елементи: землю, повітря, вогонь і воду.
5. Конюшина є однією з дев’яти трав багаття річного Сонцестояння.
6. Суміш з конюшини та віскі, втирати в очі, виліковувала сліпоту, наслану феями, і дозволяла бачити потойбічні предмети і чарівні острова. Трилисник виліковував рани, отримані в бою, захищав від укусів змій і скорпіонів, загорнутий в клаптик блакитного шовку і збережений біля серця, трилисник повертав втрачену любов.