КУПЛЮ ПЕТКУС до капитального ремонта К-527, 547, 531 (Gigant), 541 (Super), 590 (Magnitka), 310. +38(067)720-57-27, +38(050)575-38-20  

Комбікорм

Фітогенік «Люцерна-Натурат»
Останнім часом актуальним і перспективним у тваринницькій галузі є використання в якості кормових добавок компонентів рослинного походження, здатних підвищувати продуктивність поголів’я, стимулювати відтворення, покращувати харчові властивості продукції. Такі компоненти раціону, що отримали назву «фітогенні кормові добавки» (фітогеніки, phytogenics), починаючи з 2000 р. широко застосовуються за кордоном в сільськогосподарській практиці, в першу чергу в свинарстві та птахівництві. Інтерес до них пов’язаний з обмеженням на застосування в сільському господарстві країн ЄЕС низки синтетичних добавок та стимуляторів росту, що відносяться до групи антибіотиків (Antibiotic Growth Promoters). В даний час розглядаються перспективи повної заборони подібних препаратів у багатьох державах-виробниках тваринницької продукції. Основна причина цих законодавчих актів – прагнення до підвищення якості продукції та мінімізації ризику розвитку резистентності до патогенної мікрофлори  організмом тварини, а також людини, як кінцевого споживача продукції.
Ефективність використання фітогеніків визначається підвищенням рівня споживання їжі, стимуляцією системи травлення і росту тварин, зниженням частоти прояву діареї, підвищенням продуктивності і, в кінцевому результаті, збільшенням рентабельності виробництва.
Спеціалістами ТОВ «Камрудагро» розроблена і впроваджена у виробництво гранульована фітодобавка з натуральних компонентів  вегетативної маси люцерни посівної різних строків дозрівання та технологічної обробки – «Люцерна-Натурат».
Аналіз хімічного складу фітогеніка «Люцерна-Натурат» проведено в умовах лабораторії зоотехнічного аналізу Інституту свинарства і АПВ НААН (атестат № 173-12 від 17.12.2012). В таблиці 1 подано одержані результати в аспекті порівняння з традиційною групою кормів з люцерни та зерновими кормами основного раціону для сільськогосподарських тварин і птиці, що надходили в лабораторію протягом 2013 року.
Варто відмітити, що вміст сирого протеїну в новому продукті в 2 рази перевищує середні показники сіна люцерни та гранул сіна люцерни.   «Люцерна-Натурат»  за вмістом білку можна прирівняти до зерна гороху або соняшнику. Вміст сирого жиру, вищий за рівень зерна кукурудзи, також свідчить про достатню енергетичність добавки, що посилюється  в поєднанні з її білковим компонентом. Поряд з цим, рівень сирої клітковини становить 25-30%. Це нижче ніж у сіна люцерни та гранул, що сприяє кращому їх використанню молодняком свиней та птиці. Важливо, що новий продукт має високий вміст кальцію та фосфору при співвідношенні (3,5:1), а також вуглеводну частину на рівні  34-36 відсотків.
Розрахунок раціонів для молодняка свиней групи 55-70 кг на відгодівлі з використанням результатів хімічного аналізу та поживності фітодобавки  «Люцерна-Натурат»  дозволило оптимізувати раціон до потреби тварин і вартості традиційних кормових інгредієнтів без використання продуктів з сої при середньодобових приростах живої маси тварин  600 г.
Гранульована форма «Люцерна-Натурату» була обрана не випадково. З точки зору фізіології травлення для тварини має значення фізична форма корму. Встановлена певна закономірність перетравності і використання поживних речовин тваринами при згодовуванні їм трав’яного борошна, різки, сінажу, сіна, силосу, брикетів та гранул. Результати згодовування гранульованих кормів птахам і тваринам свідчать про їх краще засвоєння, ніж розсипних, а також про вищу їх поживну цінність.
Крім того, у вигляді гранул добавка довше і краще зберігається та транспортується.